На кордоні затримали бізнесмена, який організував схему з відчуження земель Київської ГЕС

Працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон затримали бізнесмена – організатора схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.

Відтак, викрито керівника та учасників злочинної організації, які незаконно заволоділи землями дамби Київської ГЕС.

За даними слідства, засновник інвестиційної компанії, його брат та інші учасники злочинної організації з використанням корупційних зв’язків у державних органах незаконно заволоділи землями водного фонду, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю більш ніж 20 млн грн.

Протягом 2020-2021 років учасники злочинної організації підшуковували осіб, які за грошову винагороду підписували документи щодо виділення земельних ділянок у приватну власність. Надалі ці землі шляхом продажу передавались учасникам злочинної організації.

Ті, своєю чергою, переоформлювали їх на представників забудовників елітної нерухомості, на чиє замовлення та фінансування вчинялись незаконні дії. У незаконній схемі також брали участь окремі службові особи органів Держгеокадастру.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання та роботи учасників злочинної організації.

Засновника інвестиційної компанії затримано при спробі покинути територію України в напрямку Республіки Польща, через пункт пропуску “Шегині”. Загалом в порядку ст. 208 КПК України затримано чотирьох осіб.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у незаконній приватизації державного майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 233, ч. 3 ст. 209 КК України), а засновнику інвестиційної компанії ще й у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участі у ній (ч. 1 ст. 255 КК України).

Крім того, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у перевищенні влади або службових повноважень двом колишнім керівникам Держгеокадастру у Київській області (ч. 3 ст. 365 КК України).

Нагадаємо, у листопаді 2023 року восьми учасникам цієї злочинної організації було повідомлено про підозру  у незаконному заволодінні землями Київської ГЕС. Шестеро з них перебувають під вартою.

Учасникам злочинної організації загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.

Інформаційно-аналітична агенція (ІАА) LIKENEWS