Дільниця «Електроремонт» Херсонського обласного управління водних ресурсів

Робота колективу дільниці «Електроремонт» Херсонського обласного управління водних ресурсів основана на впроваджені власних раціоналізаторських ідей, що дозволяє значно розширити перелік послуг не лише для ефективного виконання внутрішньогалузевих завдань, а й організації гідної співпраці з будь-яким замовником.

На балансі Херсонського обласного управління водних ресурсів налічується 239 насосних станцій зрошення, що розташовані на мережі, здатній забезпечити поливною водою 445 тис. га земель сільськогосподарського призначення.

Крім того, 24 насосних станцій горизонтального дренажу здійснює відведення ґрунтових вод і 10 — подають воду в населені пункти. Інтенсивна експлуатація насосних агрегатів і велике завантаження силових трансформаторів насосних станцій в поливний період зумовили необхідність організації як профілактичного, так і капітального ремонту даного електрообладнання.

З цією метою на базі експлуатаційно-технічного вузлу зв’язку Херсонського облводресурсів у смт. Тавричанка Каховського району була створена дільниця «Електроремонт».

Такий собі справжнісінький міні завод зі спеціалізованими цехами, печами для просушки та прожигу, власною лабораторією випробувань силових трансформаторів, автокарами і складом готової продукції.

Введення його в експлуатацію дозволило всім підпорядкованим облводресурсів управлінням значно спростити процес організації ремонту електрообладнання насосних станцій, скоротити його тривалість і зекономити серйозні кошти.


Трудовий колектив у кількості 30 чоловік, до складу якого входять в основному обмотники електричного обладнання, а також токарі, слюсарі і зварники, на сьогодні, враховуючи вимоги і побажання замовників, забезпечують вчасне і якісне виконання таких робіт, як:

  • капітальний ремонт занурювальних насосних агрегатів;
  • іспити занурювальних насосів;
  • ремонт електродвигунів потужністю до 100 кВт і вище з заміною обмоток і без;
  • відновлення обмоток високовольтних електродвигунів потужністю до 1500 кВт;
  • ремонт трансформаторів із заміною і без заміни обмотки потужністю до 1000 кВА;
  • виготовлення трансформаторних котушок;
  • сушка і очищення від механічних домішок і води трансформаторної оливи;
  • випробування силових трансформаторів з видачею протоколів.

Забезпечення такого широкого переліку послуг стало можливим завдяки креативного підходу до виконання самого процесу ремонту, враховуючи найвибагливіші його особливості.

Бажання зробити його якомога ефективніше і якісніше, що позитивно впливатиме на авторитет дільниці і сприятиме розширенню можливостей співробітництва з іншими підприємствами і фізичними особами, спонукало колектив до застосування творчого мислення помноженого на багаторічний досвід, що втілилось у створення зручного і необхідного для роботи технологічного оснащення.

Безцінним надбанням творчого колективу раціоналізаторів дільниці є намотувальні верстати, стенди для укладки обмоток двигунів, гідравлічний прес, всі необхідні знімачі, різноманітні пристрої та приладдя.

Зокрема, введення в експлуатацію станка для відновлення обмотки за один рік дозволяє зекономити до 1 млн. грн.. А новітня технологія ущільнення і опіку обмоток ізоляції жорстких секцій високовольтних електродвигунів, що максимально наближена до заводської, захищає їх базові частини від вологи, забезпечуючи таким чином довготривалу експлуатацію агрегату.

В спеціально оснащених печах здійснюється просушка електродвигунів і трансформаторів, а також процес випалювання обмоток електродвигунів.

Для спостереження за рівнем оливи на розширювальних бочках трансформаторів розпочали виготовляти скло для спостереження. Освоєна технологія виготовлення із сирової гуми ущільнювачів для ізоляторів трансформаторів.

Відливаються гумові ковпачки на металеві шпильки трансформаторів, що також виготовляються на дільниці. Налагоджені реставраційні роботи перемикачів трансформаторів. Та інше…

За словами начальника дільниці Кривоноса Олександра Михайловича, на сьогодні трудовий колектив дільниці «Електроремонт» на 100 % забезпечує потребу усіх підпорядкованих облводресурсів організацій в ремонті наявного на балансі електрообладнання.

Більше того, завдяки багатому досвіду, власним наробіткам і винаходам, здатен гідно і якісно виконати замовлення будь-якої складності найвибагливішого замовника.

Генічеськ Ньюз