Каланчацьке управління водного господарства

Каланчацький район розташований на півдні Херсонської області, тому без зрошення немає гарантії отримати високі врожаї сільськогосподарських культур.

Для забезпечення сталого функціонування сільськогосподарського виробництва у 1966 році було створено Каланчацьке управління водного господарства.

Загальна площа зрошувальних земель в районі становить 18080 га, в тому числі рисові системи займають площу 6889 га.( Каланчацький район є одним із провідних виробників рису на півдні України).

Для поливу земель у Каланчацькому районі використовуються води Державної зрошувальної системи та місцевих підземних джерел.

Подача води здійснюється з Північно-Кримського, Чаплинського та Каховського магістральних каналів через межу міжгосподарських іригаційних каналів Р-1, Р-2, Р-7, РМ-1, РМ-2 протяжністю 56 км. з загальними витратами 31,87 м3/с. Самопливом зрошується 5458 га, за допомогою машинної водоподачі 12622 га.

З метою підтримання задовільного меліоративного стану і захисту від підтоплення населених пунктів в районі експлуатуються системи дренажу на загальній площі 7855 га, з них: вертикального дренажу – 4498 га і горизонтального 3357 га. Дренажем захищаються від підтоплення 14 населених пунктів.

Джерело Здоровья на Арабатській стрілці на Азовському морі

Для забезпечення основного завдання управління – подачі води на зрошення та підтримання задовільного меліоративного стану земель працює колектив висококваліфікованих працівників чисельністю 200 чоловік.

Крім того, управлінням ведеться контроль за станом водних ресурсів на території району, а також, на договірній основі, надаються послуги:

  • по технічному обслуговуванню внутрішньогосподарської мережі;
  • по наданню консультацій з питань підготовки матеріалів для отримання дозволів на спец водокористування та їх погодження;
  • послуги, пов’язані з виконанням сільськогосподарських робіт наявним машинно-тракторним парком;
  • транспортні послуги.

Адреса: 75800, Херсонська обл., смт. Каланчак,

пров.Скадовський, 10; тел. (0230) 2-14-74 kuwg@ukrpost.ua.