Горностаївське міжрайонне управління водного господарства

Наказом Міністерства меліорації і водного господарства УРСР від 21 грудня 1989 року №115 було створене Горностаївське управління зрошувальних систем. Свою діяльність Горностаївське управління зрошувальних систем розпочало з 03 січня 1990 року.

З 2005 року Горностаївське управління зрошувальних систем перейменовано у Горностаївське міжрайонне управління водного господарство.

Горностаївське управління обслуговує чотири райони Херсонської області, наявність зрошувальних земель – 26021 га, Горностаївський район є найбільшим за наявністю зрошувальних земель – 16721 га; протяжність каналів – 68 км; загальна продуктивність насосних станцій – 33,657 м3/сек.; кількість зрошувальних дільниць – 4 із них — Каїрська зрошувальна дільниця існує з 1976 року.

В структурі управління діє спеціалізований цех по ремонту насосно-силового та енергетичного обладнання, для надання допомоги сільгосптоваро виробникам різних форм власності у вирішені питань раціонального використання зрошуваних земель, впровадження передового досвіду створений постійно діючий інформаційно-дорадчий відділ з використання зрошеня.

Також відкрита електротехнічна лабораторія, яка виконує високовольтні випробування електроустановок та захисних засобів, вимірювання електротехнічних параметрів.

Одним із головних завдань виробничих підрозділів управління є забезпечення безперебійної подачі води для поливів сільськогосподарських культур, безаварійної роботи каналів, трубопроводів гідротехнічних споруд та інших робіт, пов’язаних з експлуатацією меліоративних систем.

По темі — Водне господарство на Азовському морі в Херсонській області

Вода для поливу сільськогосподарських культур подається 28 державними електрифікованими насосними станціями загальною потужністю 75865 кВт.

На побудованих зрошувальних системах у поливний період працює десятки одиниць дощувальної техніки різного типу та модифікації. На площах садів, виноградників та овочевих культур впроваджується краплинне зрошення, яким наразі охоплено близько 400 га.

Окрім організації експлуатації міжгосподарських меліоративних систем та окремих об’єктів інженерної інфраструктури, які перебувають у державній власності, Горностаївське управління в межах своїх повноважень, відповідно до законодавства, забезпечує на території районів вирішення питань у сфері використання, збереження та відтворення водних ресурсів.

Загальна кількість працюючих – 289 осіб у тому числі 69 керівників і спеціалістів, 220 робочих.

Адреса: 74600, Херсонська обл.,смт Горностаївка, вул.Обїзна, 6
тел/факс 05544 4-10-71; 4-18-60 E-m