Використання зрошуваних земель

Використання зрошуваних земель

В області налічується 426,8 тисяч гектарів зрошуваних земель, або 21,6 % від загальної площі сільгоспугідь, у тому числі від державних зрошувальних систем – 384,5 тис. га, місцевого зрошення – 42,3 тис. га.

Зрошувані землі використовуються для вирощування зернових, технічних, кормових та овочевих культур, садівництва та виноградарства.

На зрошенні вирощується зерна близько 30%, овочів 95%, 60% кормів в кормових одиницях від загального виробництва в області, 100% рису.

У 2013 році державний меліоративний комплекс як і в минулі роки забезпечив подачу води на зрошення в обсягах і термінах згідно з заявками водокористувачів.

Злагоджено спрацювали всі структурні підрозділи від управліннь водного господарства до управлінь магістральних каналів.

Полито 291,5 тис. га фізичної площі зрошуваних земель або 68 відсотків до наявного клину.

Кратність поливу сільгоспкультур склала 5,6 разів, при цьому сої — 8,7 рази, овочів — 4,8, кукурудзи на зерно – 4,9 разів.

Діючі зрошувальні системи області укомплектовані в основному широкозахватною дощувальною технікою загальною кількістю – 3234 одиниць. З кожним роком кількість дощувальної техніки постійно зростає, зокрема імпортної.

Впроваджується у виробництво новітня техніка поливу. Зокрема, протягом останніх років в області розширюються площі краплинного зрошення, які з 6 тис га у 2005 році до 31,4 тис га у 2013 році.

Сільгосптоваровиробники області на краплинному зрошенні отримують високі врожаї овочевих культур, зокрема, томати, огірки – по 600-800ц/га, цибуля – по 650-900ц/га.

Однією з важливих умов надання послуг з водоподачі на зрошення є налагодження достовірного водообліку на водозабірних спорудах та в точках водовиділів водокористувачам.

Для забезпечення приладового обліку витрат води на насосних станціях зрошення управлінь водного господарства встановлено 176 приладів волообліку, які відповідають сучасним технологіям та повинні забезпечувати оперативний збір інформації з віддалених лічильників за допомогою GSM модемів.

Система дає можливість оперативно керувати водорозподілом по міжгосподарським каналам і забезпечувати виконання договірних умов при водоподачі на зрошення.

Кращий з світів на блакитній планеті Земля