Підвищення рівня та якості зайнятості інвалідів є одним з пріоритетів державної соціальної політики щодо цієї категорії громадян. Державою визнано, що саме трудова діяльність відіграє особливу роль у процесі інтеграції людей з особливими потребами до суспільного життя, допомагаючи їм відчути власну потребу як з боку родини, так і суспільства в цілому, пом’якшити наслідки інвалідності, поліпшити власний матеріальний добробут завдяки отриманню заробітної плати, забезпечити повноцінну реабілітацію.
На сьогоднішній день проблема реабілітації людей з інвалідністю не медична, а скоріше соціальна. Це, в свою чергу, стало поштовхом до створення громадських організацій, діяльність яких спрямована не лише на захист прав та інтересів людей з інвалідністю, а й на поширення і застосування цілої низки сучасних методів реабілітації. Тобто, у нас починається формування ринку спеціальних послуг для різних категорій людей з особливими потребами.
Центральні і місцеві органи влади в Україні усвідомлюють, що людям з обмеженими фізичними можливостями насамперед потрібно забезпечити безперешкодне пересування у просторі. Без цього безглуздо говорити про медичну, трудову реабілітацію, повну інтеграцію інвалідів у суспільство. Однак до кінця виконати свій обов’язок: реально забезпечити доступність або проконтролювати, щоб це зробили інші, — із цим якось постійно не виходить.
На даний час діє план заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки “Безбар’єрна Україна”. Згідно з даним планом проводиться робота щодо облаштування засобами безбар’єрності об’єктів соціальної інфраструктури. Одним із засобів безбар’єрності являється облаштування в’їздів і входів в підприємства та організації пандусами.
Установка пандусів в організаціях багатьох міст України принесла величезну користь. Пандуси, вхідні двері, які мають достатню ширину для безперешкодного доступу, все це полегшує пересування маломобільних груп населення. А там, де це виявилося неможливим, обладнується кнопка виклику.
Каховська гідрогеолого-меліоративна експедиція є організацією, в якій створено умови для безбар’єрного середовища: вхідні двері мають достатню ширину для безперешкодного доступу, побудовано стаціонарний пандус, який при необхідності взимку посипається піском, забезпечується вільний доступ для безперешкодного пересування по ньому.
Експедиція одна з небагатьох організацій, яка надає приміщення для проведення виборчих кампаній. І створені зручності особливо стають у нагоді для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Ми розуміємо, що створення безбар’єрного середовища не тільки на рівні держави, а й на рівні людської свідомості, є дуже непростою проблемою, яку неможливо вирішити миттєво директивним порядком.
Тепер кожна організація, державна чи приватна, може замовити та встановити собі необхідні візуальні засоби, і таким чином забезпечити вільний доступ всіх категорій громадян.