Річки Херсонщини

Кількість великих, середніх і малих річок є важливим показником, який характеризує водне багатство країни.

За прийнятими згідно з Водним кодексом України критеріями до категорії малих річок відносяться водотоки, які мають площу водозбору не більше 2000 кв.км при умові, що річка розташована в одній фізико-географічній зоні. За довжиною водотоку до малих річок відносяться річки, довжина яких не перевищує 100 км.

Річки Херсонщини належать до басейну Чорного моря. Основною водною магістраллю є Дніпро.

В межах області  він поділяється на рукави, най південнішою лівою протокою є річка Конка, або, її ще називають, Кінська.

Довжина Конки 140км, площа басейну 2600кв.м. падіння 1,7м/км. Конка прокладає собі шлях в кристалічних породах Приазовської височини, де утворює глибокі долини.

 Річка Інгулець (Малий Інгул), який при впадінні в Дніпро утворює Інгулецький лиман (по стародавньому – Герос), або Малий Інгул, — найбільша права притока нижнього Дніпра. Інгулець вливається вливається в Дніпро біля с. Садово і тече в межах Українського кристалічного масиву; долина Інгульця має скелясті береги та порожисте річище.

Довжина річки – 549км, площа басейну – 14460кв.км, падіння – 032м/км.

При впадінні в Дніпро Інгулець розділяється на два рукави, з яких правий, основний, має довжину 0,9км, а лівий – 1,5км.

Використовується Інгулець для водопостачання, зрошення, обводнення земель Миколаївської і Херсонської областей.

Біля Херсона від Дніпра відокремлюється річка Кошова, а 15км нижче він ділиться на рукави: Ольховський Дніпро і Старий Дніпро  між якими знаходиться Великий Потьомкинський острів.

Біля пристані Кузьміни вони сходяться, а через 14км розгалужуються на багато рукавів, які впадають в Дніпровський лиман і поділяється на три рукави (гирла): Збур`ївський, Касперівський (Рвач) та Білогрудівський (Бакай).

На лівому березі при злитті р. Чайки, що впадає в Конку на схід від Херсона (12км) стоїть м. Цюрупинськ.

Водні запаси Сивашу (Гнилого моря) розташованого між півостровом Крим та материковою частиною Херсонської області